top of page

פרסומים אחרונים

עדכונים

  • Grey Facebook Icon

ביהמ"ש: עיריית אשדוד לא פעלה כראוי במכרז לראשות מנהל החינוך

בית המשפט מתח ביקורת קשה על עיריית אשדוד ופסק כי אריה מימון שנבחר לתפקיד אינו עומד בתנאי המכרז. בתגובה דורשת חברת המועצה הלן גלבר מראש העירייה לבטל את המכרז ולצאת באופן מיידי למכרז חדש.

מכה קשה לעיריית אשדוד. בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע פסק השבוע כי צו המניעה נגד מינויו של אריה מימון לתפקיד ראש מינהלת חינוך בעיריית אשדוד יישאר בתוקף למרות התנגדות העירייה.

צו המניעה יישאר בתוקף עד למתן החלטה אחרת במסגרת התביעה העיקרית, לביטול המכרז שהדיון הראשון בעניינה יתקיים רק בעוד כארבעים יום, מה שאומר שתפקיד ראש מנהלת החינוך בעיריית אשדוד לא יאויש בתקופה זו.

בית המשפט לא הסתפק רק בהשארת צו המניעה בתוקף, אלא רמז גם מה עלולה להיות הפסיקה הסופית: "דעתנו היא כי לאור הפגמים ולפחות בכל הנוגע להיעדר קיומו של תנאי כשירות יסודי לתפקיד מנהל מחלקת החינוך, עובדה שבגינה ככל הנראה לא יוכל מימון להתמנות לתפקיד, דחיית הבקשה ומתן אפשרות למימון להתחיל בעבודתו מקום בו הסיכוי שיזכה בתביעה העיקרית הינו קלוש, יגרום נזק רב יותר הן למערכת החינוך אשר תעבור זעזוע נוסף בעוד מספר חודשים, הן למימון עצמו אשר עלול למצוא עצמו קרח מכאן ומכאן", קבע בית המשפט.

החלטה שניתנה ביום רביעי חתמה את הדיון השני שהתקיים ביום שלישי השבוע בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בנוגע לצו המניעה שהגיש יעקב לוי, מנהל מקיף ה' באשדוד, באמצעות בנו עו"ד שלומי הלוי, נגד מינויו של אריה מימון לתפקיד ראש מינהל החינוך בעירייה.

לוי דרש בעתירתו את ביטול המכרז ויציאה למכרז חדש או לחלופין ביטול זכייתו של מימון במכרז ומינוי של לוי לתפקיד בטענה כי הוא המועמד הבא אחריו לאחר פסילתו של מימון. במקביל ביקש לוי להוציא צו מניעה נגד מינויו של מימון עד למתן פסק דין בנוגע לביטול המינוי. במהלך הדיון ביום שלישי הסיר יעקב לוי את הדרישה להתמנות במקומו של מימון ונותרה רק הדרישה לביטול המכרז.

"רק עבדנו יחד"

בנימוקים לביטול המכרז וקבלת צו המניעה טען העותר יעקב לוי כי בניגוד לטענתו של מנכ"ל העירייה, אילן בו עדי, כי היכרותו עם אריה מימון היתה רק במסגרת העבודה, הרי שבבדיקה שערך התברר כי מדובר בחברות של ממש שחייבה את פסילתו של בן עדי מהשתתפות בועדת המכרז. עוד נטען כי למימון אין תעודת הוראה המהווה תנאי סף לתפקיד וכי מימון מסר את מועמדותו באמצעות המנכ"ל בן-עדי, באיחור, ללא תאריך וחתימה וחותמת "נתקבל".

במהלך הדיון טען העותר כי הטענה שהשמיע אילן בן-עדי במהלך ישיבת מועצת העיר, כי היכרותו עם אריה מימון היא רק במסגרת עבודתם

המשותפת בירוחם: "לא אכלנו ביחד במסעדות, לא נסענו לחו"ל יחד, הוא לא היה בביתי ואני לא הייתי בביתו", אינה מדויקת. לוי הציג בעניין תצהיר של שכן של אילן בן- עדי, עמי רביבו.

רביבו כתב בתצהיר כי הוא היה שכנו של אילן בן-עדי והוא מכיר את אריה מימון מירוחם. לדבריו, השניים חברים טובים ונהגו לבקר האחד את השני בביתם. עוד התברר במהלך החקירה הנגדית כי אילן בן-עדי היה בבר המצווה של בנו של אריה מימון ואילו אריה מימון היה בחתונת ביתו של בן-עדי. הקשר בין השניים כך לדברי עו"ד לוי, "נמצא בניגוד עניינים וחשש למשוא פנים".

"אין צורך בתעודת הוראה"

העירייה מצידה טענה כי לוי הסתיר מחברי הוועדה את העובדה כי הוא אחיו של חבר המועצה אלי לחמני, והוא הוא הגיש באיחור את התנגדותו למינוי ובינתיים המינוי הפך למעשה "עשוי".

ובאשר לטענה כי למימון אין תעודת הוראה, אמרו נציגי העירייה כי במקרה זה לא היה צורך בתעודת הוראה כי מימון שימש כעשר שנים ראש מינהל חינוך בעיריית ירוחם, מה עוד שיהודה פרנקל ראש מינהל החינוך בעירייה שקדם לאסתי פילוס, כיהן בתפקיד בהצלחה מרשימה למרות העדר תעודת הוראה. כאמור בהחלטה שהתקבלה ביום רביעי, מבקר בית המשפט את אופן התנהלותה של העירייה ואף קובע כי נפלו פגמים במכרז.

בסופו של דבר קובע בית המשפט כי צו המניעה יישאר בתוקף למרות הביקורת על התנהלותו של התובע: " משמצאנו כי במארג הכולל, אין החלטת הועדה עומדת בדרישות החוק ומשכך אינה יכולה להתקיים, ולאור חוסר תום הלב מצידה של המשיבה 1, גוברים שיקולים אלה על שיקול ניקיון כפיו של המבקש כבר בשלב הדיון בבקשה לצו מניעה זמני ויש להטות את הכף לטובת הטלת צו המניעה". כעת כל שנותר הוא לחכות הוא לדיון הנוסף בנושא שיתקיים ב-1 באוקטובר.

חברת המועצה הלן גלבר פנתה ביום רביעי בקריאה פומבית לראש העירייה לצאת למכרז חדש: "לאור החלטת ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע אשר נזף קשות בעיריית אשדוד בכל הנוגע להתנהלות הליך המכרז לתפקיד ראש מינהל החינוך, אני קוראת לראש העירייה לבטל את המכרז ולצאת במכרז חדש מהר ככל האפשר כדי לא לשבש את מערכת החינוך בעיר".

מעיריית אשדוד לא התקבלה תגובה .


bottom of page